Народ заслуговує на краще. ЄС напосідає на Польщу

2053295

Конфлікт між країнами Західної Європи і Варшавою посилюється.

Давній конфлікт між Польщею і західними країнами Євросоюзу розрісся і тепер, як вважають експерти, зачіпає саму суть європейського проекту.
Серйозний удар по Варшаві завдала канцлер Німеччини Ангела Меркель 29 серпня, коли відкрито засудила діяльність польського уряду.
“Ми просто більше не можемо мовчати і нічого не говорити заради миру. Правова держава в Польщі – серйозне питання. Принципи правової держави є основою співпраці в Європейському союзі”, – сказала Меркель.
Польща ображає Євросоюз
Президент Франції Еммануель Макрон під час поїздки в Болгарію від імені всього Євросоюзу розкритикував польську владу. Як зазначають аналітики, його промова була найжорсткішою за останні роки на адресу чинного керівництва Польщі.
Макрон заявив, що Польща повністю відійшла від європейського курсу. Він назвав неприйнятною позицію уряду Польщі і особисто прем’єр-міністра Беати Шидлов.
“Польський народ заслуговує на краще”, – заявив президент Франції.
Причиною для критики Макрона стала проблема так званих відряджених працівників – фахівців зі східноєвропейських країн, які скеровуються в Німеччину чи Францію на кілька місяців, але платять соціальні відрахування в казну своєї країни.
Їхня зарплата набагато нижча, ніж у робочих із Західної Європи, тому вони практично витісняють їх з ринку праці.
Польська влада відкидає пропозиції Парижа щодо виправлення ситуації, що склалася, яка, по суті, означає соціальний демпінг.
“У питанні трудових відносин Польща робить чергову помилку, яка ставить її поза правовим полем Євросоюзу. Європа будувалася з метою інтеграції, а Польща підриває сам сенс надання структурної допомоги”, – сказав Макрон.
Він підкреслив, що Варшава відмовляється від солідарності з усіх питань загальноєвропейської політики, незважаючи на 18 млрд євро, які вона отримує щороку з фондів ЄС.
Макрон також зазначив, що Польща зовсім не є країною, яка диктує напрямок розвитку Європи.
“Європа – це простір, створений на основі цінностей, і Польща їх ображає”, – сказав французький лідер, зазначивши, що такими діями Польща ізолює себе від інших країн ЄС.
Реакція Польщі на заяви Макрона була надзвичайно різкою. Беата Шидлов звинуватила французького президента в нестачі досвіду і порадила йому зайнятися проблемами своєї країни. Вона побажала Франції таких же економічних успіхів, якими може пишатися Польща.
“Я рекомендую президентові подбати про справи власної країни. Це, можливо, допоможе йому домогтися тих самих економічних результатів і такого ж рівня безпеки для громадян, що й у Польщі”, – сказала прем’єр-міністр Польщі.
Варшаву також критикують за судову реформу, яка, як каже Брюссель, порушує базові демократичні принципи Євросоюзу.
У зв’язку з цим Єврокомісія започаткувала наприкінці липня процедуру, яка може призвести до серйозних штрафних заходів, у тому числі позбавлення Польщі права голосу в ЄС.
This entry was posted in Без категорії. Bookmark the permalink.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *